Kotlina Kłodzka to nieprzeciętnie miododajny obszar - różnorodność prowadzonych tutaj upraw, jak również bogactwo okolicznych lasów sprawiają, że miód z tego terenu jest naprawdę bardzo zdrowy a także niesamowicie smaczny.

Dlatego też wraz z nadejściem wiosny 2014 roku postanowiliśmy sprowadzić na nasze wzgórze kilka pszczelich rodzin. Na początek udało się nabyć dwa wielkopolskie ule i tak zaczęła się nasza przygoda z pszczelarstwem. Od tego czasu każdego roku staramy się poszerzać naszą wiedzę na temat pszczelarstwa, a także delikatnie zwiększać liczbę rodzin. Popytu na nasz miód nie brakuje, a my robimy wszystko co w naszej mocy aby ten pyszny, złoty smakołyk był u nas dostępny jak najdłużej, niemniej jednak największa szansa na jego zakup jest w okresie od czerwca do grudnia.

Bez obaw – nasz teren to przeszło 2 hektary, a pasieka zlokalizowana jest w miejscu najbardziej oddalonym od miejsc używanych przez naszych gości, dodatkowo ogrodzona płotem i krzewami tak, aby nikt niepożądany się tam nie dostał. Dlatego też obecność pszczół nie jest odczuwalna w żaden sposób i nie stwarzają one żadnego zagrożenia. Za to na Jaśminowym Wzgórzu mogą Państwo nabyć w stu procentach naturalny i ekologiczny miód prosto z ula.