Witamy na Jaśminowym Wzgórzu – oazie ciszy i spokoju, w samym sercu Ziemi Kłodzkiej. Tutaj czas płynie wolniej, natura jest bliżej, a wypoczynek pełniejszy niż wszędzie indziej. Możliwości nie mają granic, u nas każdy znajdzie coś dla siebie, przekonaj się o tym już teraz, sprawdź kim jesteśmy i co oferujemy.

                        Jaśminowe Wzgórze                                                   Jaśminowe Wzgórze zimą

 

Czymże jest Jaśminowe Wzgórze?

Cichym, spokojnym miejscem znajdującym się na obszarze Kotliny Kłodzkiej, otoczonej górskimi pejzażami. Starym, poniemieckim gospodarstwem, powoli i krok po kroku remontowanym i odnawianym. Zakątkiem z ponad 250- letnią historią, którą zdradzają nam: ręcznie kopana studnia, wyłożona z piaskowca, na którym wyryto datę 1857, jak domniemujemy, jej powstania, a także kapliczka pod ogromnymi lipami, na której zobaczyć można datę 1735, co jak sądzić można, upamiętnia datę założenia gospodarstwa. W jego bezpośredniej okolicy znajdują się pola, łąki i lasy, potoki i rzeki, wraz z ich całym dobytkiem i dróżkami, ścieżkami, zakamarkami. Często, kilka kroków od gospodarstwa spotkać można stada saren, majestatyczne jelenie, czy zwinne lisy i zające. Każdego dnia, okolicę tą patrolują szybujące wysoko drapieżne ptaki.

Obecnie wynajmujemy tu apartamenty, drewnianą chatę i pokoje. Mamy salę, gdzie organizujemy przyjęcia okolicznościowe, imprezy, przyjmujemy grupy uczniów i biznesmanów. Mamy sporo zieleni, drzew i krzewów owocowych, plac zabaw, miejsce na ognisko z altaną tuż obok, a także różne sprzęty rekreacyjne, dla umilenia czasu naszych gości. Mamy własną pasiekę, robimy przetwory z naszych owoców lub owoców sąsiadów, rosnących bez oprysków, w czystej ziemi, z dala od smogu i ruchu ulicznego. Przetwory te są zdrowe, smaczne i bez cukru lub z miodem od naszych pracowitych pszczół.

Chociaż dojazd do nas jest łatwy, nie ma przy naszym ośrodku ruchliwej drogi, jest bezpiecznie.

Jaśminowe Wzgórze Jaśminowe Wzgórze Jaśminowe Wzgórze Jaśminowe Wzgórze