Kotlina Kłodzka to nieprzeciętnie miododajny obszar - różnorodność prowadzonych tutaj upraw, jak również bogactwo okolicznych lasów sprawiają, że miód z tego terenu jest naprawdę bardzo zdrowy a także niesamowicie smaczny.

Dlatego też wraz z nadejściem wiosny 2014 roku postanowiliśmy sprowadzić na Jaśminowe Wzgórze kilka pszczelich rodzin. Na początek udało się nabyć dwa wielkopolskie ule i tak zaczęła się nasza przygoda z pszczelarstwem. Później rozbudowaliśmy naszą pasiekę o kolejne trzy ule i nie zamierzamy na tym poprzestać. Popyt na nasz miód okazał się bardzo duży, stąd też decyzja o rozbudowie pasieki tak aby każdy z naszych klientów mógł od nas wyjechać z zapasem tego złocistego smakołyku.

Bez obaw – nasz teren to przeszło 2 hektary, a pasieka zlokalizowana jest w miejscu najbardziej oddalonym od miejsc używanych przez naszych gości, dodatkowo ogrodzona płotem i krzewami tak, aby nikt niepożądany się tam nie dostał. Dlatego też obecność pszczół nie jest odczuwalna w żaden sposób i nie stwarzają one żadnego zagrożenia. Za to na Jaśminowym Wzgórzu mogą Państwo nabyć w stu procentach naturalny i ekologiczny miód prosto z ula.