Nie jest tajemnicą, że Ziemia Kłodzka to miejsce wyjątkowe pod wieloma względami. Przepiękne góry idealne do pieszych, rowerowych i narciarskich wypadów, jaskinie i kopalnie, pałace i twierdze, a przede wszystkim dystans, jaki dzieli Ziemię Kłodzką od reszty kraju powoduje, że znajdziemy tu wytchnienie i świetne miejsce, by nauczyć się czegoś zupełnie nowego. Oczywiście w niesamowitych i niepowtarzalnych pięknych okolicznościach przyrody!

Zapraszamy do udziału w ROCZNYM KURSIE DRAMATOPISARSKIM prowadzonym przez dramatopisarza i scenarzystę Szymona Bogacza.

CEL
Głównym celem kursu jest nauka tworzenia utworów scenicznych w dowolnej formie oraz stylu. Poznamy pracę dramatopisarza/dramatopisarki począwszy od przebłysku idei, przez proces dokumentacji aż po konstrukcję konkretnych scen. Każdemu etapowi zostanie poświęcony osobny segment, a materiałem eksperymentalnym będą Wasze pomysły, by wraz z ukończeniem kursu, finalnie dopracować autorski tekst dramatyczny.

CZEGO MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ
W programie kolejnych zjazdów zaproszę Was do następujących zajęć:
1. Grupowe burze mózgów – kreatywne wymyślanie i rozwijanie pomysłów, otwieranie niestandardowych ścieżek budowania fabuły.
2. Przekraczanie granic wyobraźni – zajęcia, których celem jest połamanie swoich schematów i przyzwyczajeń. Wszystko po to, by pójść dalej, by zdobyć nowe umiejętności, odnaleźć coś, co wydawało się niewyobrażalne. Pobudzimy naszą wyobraźnię do granic możliwości.
3. Pisanie scen – ćwiczenia z pracy nad różnymi formami i stylami, próba odkrycia elementów, które wzbogacaną nasze utwory przewodnie kursu.
4. Muzyczna koncepcja dzieła scenicznego – czyli tworzenie sceny (lub całego utworu) w oparciu o idealne „muzyczne” wyważenie języka i środków scenicznych na podstawie przykładów ze świata muzyki i teatru.
5. Lektura wybranych tekstów z historii światowego dramatu – kilka wieczorów poświęcimy wspólnej lekturze, dzięki której „poczujemy brzmienie” znanych utworów. Czytania połączone z dyskusją.
6. Searching – czyli jak przygotować się do pisania na konkretny temat. Podczas zajęć wypracujemy elastyczność, by w przyszłości umieć stworzyć dramat na zamówienie.
7. Czytanie własnych utworów – co jest istotne dla usłyszenia „brzmienia” własnego dzieła, jego rytmu, dialogu, struktury.

WARUNKI UCZESTNICTWA W KURSIE
1. Umysł otwarty na nieszablonowe pomysły.
2. Chęć współtworzenia kreatywnej grupy początkujących autorów.
3. Świadomość, że pisania nauczymy się jedynie poprzez praktykę i to ona będzie w centrum naszego kursu.

W zależności od zainteresowań grupy program może być wzbogacony o następujące aktywności fakultatywne:
1. Nauka tworzenia opracowań muzycznych do spektakli.
2. Krótkie wycieczki po Kotlinie Kłodzkiej.
3. Praktyka jogi i relaksacja.

KIEDY
Od września 2019 do czerwca 2020 (10 weekendowych zjazdów)
Terminy w roku 2019:
• 27-29 IX, 25-27 X, 22-24 XI, 13-15 XII
Terminy w roku 2020:
• 10-12 I, 21-23 II, 20-22 III, 17-19 IV, 15-17 V, 19-21 VI

ZAJĘCIA PROWADZI
Szymon Bogacz

WARUNKI
Kurs obejmuje 140 godzin zajęć w systemie weekendowym (piątkowy wieczór, sobota, niedziela) w Jaśminowym Wzgórzu – Wilkanów 4, 57-500 Bystrzyca Kłodzka.
Każdy weekend to 14 godzin zajęć w pięknej Kotlinie Kłodzkiej, 2 noclegi w komfortowych pokojach i wyżywienie (możliwość wyboru opcji wegetariańskiej). Fakultatywnie w ramach czasu wolnego oferujemy wycieczki i praktykę jogi.

DLA KOGO
Dla osób pełnoletnich

ZAPISY
Próbkę tekstu o dowolnej objętości wyślij na adres: szymonbogacz@wp.pl (w tytule proszę napisać: „Roczny kurs dramatopisarski w Jaśminowym Wzgórzu”).
Termin nadsyłania zgłoszeń: 20 sierpnia 2019 roku!
Pierwsze zajęcia już we wrześniu!

KOSZT
Koszt całego kursu wynosi 4 500 zł brutto za dziesięć zjazdów z możliwością zapłaty w ratach (rata – 460 złotych brutto). Wpisowe wynosi 200 zł.

PRZYKŁADOWY PLAN ZJAZDU

Piątek
godz. 16:00 – 19:00 przyjazd i zakwaterowanie
godz. 19:00 wspólna kolacja
godz. 20:00 – 22:00 zajęcia warsztatowe

Sobota
godz. 9:00 wspólne śniadanie
godz. 10:00 – 14:00 zajęcia warsztatowe
godz. 15:00 wspólny obiad
godz. 17:00 – 19:00 zajęcia warsztatowe
godz. 19:00 wspólna kolacja
godz. 20:00 – 22:00 zajęcia warsztatowe

Niedziela
godz. 9:00 wspólne śniadanie
godz. 11:00 – 15:00 zajęcia warsztatowe
godz. 15:00 wspólny obiad
godz. 16:00 wymeldowanie lub aktywności fakultatywne

Więcej informacji:
www.owcazwidokiem.pl